* Dengeli ve sağlıklı beslenme ileriki yıllar içinde beslenme alışkanlıklarının temelini oluşturur. Dengeli beslenen, çocukların gelişimleri hızlı olur ve beyin gelişimleri olumlu etkilenir.
* Aylık mönümüze internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.Her ayın son gün menüler Öğretmenlerimiz tarafından sizlere verilir. 
* Mönülerimiz, gıda kontrolörü tarafından hazırlanmaktadır ; protein, karbonhidrat, sebze, meyve ve süt grubu dengesine göre çocuklarımızın günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır.
* Çocuklarımız, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek yemektedirler.Öğrencilerimize mevsim meyveleri günlük olarak ikram edilmektedir.

*Sınıf içinde halsizleşen, ateşlenen, burnu akan öğrencilerimiz takip edilmekte ve rahatsızlığı alerjik bir duruma bağlı değil ise sınıftan ayrılarak ayrı bir salonda yardımcı öğretmen ile dinlendirilirken, ailesine bilgi verilmektedir. Bu öğrencilerimizin ateşli olmasalar bile hastalığın nekaat döneminde olabilecekleri düşünüldüğünden ailelerinden okuldan erken alınmaları ve dinlendirilmeleri istenmektedir.

*Ateşli ya da hasta öğrencilerimizin evde dinlenmeleri konusunda velilerimizin hassasiyeti bizim için önemlidir.

*Eğitim –öğretim önemli fakat çocuklarımızın sağlıklı gelişimleri ve sağlıkları bunlardan da daha fazla önem taşımaktadır. Çocuklarımıza sağlıklı bir eğitim ortamı sağlamak adına değerli velilerimizin anlayışı ve destekleri bizler için çok önemlidir.

*Gün içerisinde sıklıkla lavabolar ve tuvaletler dezenfekte edilmektedir.

* Aşçılarımız, işlerini mutfak alanı için özel kıyafeti, bone ve eldivenlerini giyerek gerçekleştirmektedir.

* Mutfaklarda ve yemekhanelerde görevli tüm personel, periyodik sağlık kontrolünden geçirilir. Ayrıca düzenli olarak hijyenik kontroller de yapılmaktadır.

* Temizlik görevlimiz tarafından, fiziksel ortamlarımız, eğitim materyalleri ve oyuncaklar temizlenmekte ve belirli sürelerde  dezenfekte edilmektedir. 

*Yemeklerimiz kendi personelimiz tarafından okulumuz mutfağında,, hijyenik ve sağlıklı koşullarda pişirilmektedir.

*Et-sebze gibi ürünler günlük olarak satın alınmaktadır.

*Okulumuzda yemekhanemiz mevcuttur.

*Öğrenciler öğretmenlerinin eşliğinde ve kontrolünde her sınıf ayrı ayrı yemek yemektedirler.

*Çocuklarımız porselen tabaklarda yemek yerler ve aynı zamanda sofra adabını da öğrenirler.